Logo Alfa Agency

FIESTA CUBANITA

EUSEBIO NICOLÁS MENA / FIESTA CUBANITA

Celým jménem Eusebio Nicolás Mena Varona se narodil v muzikantské rodině v provincii Camagüey na Kubě. Jeho otec byl zpěvákem v jednom z nejznámějších kubánských orchestrů „Maravilla de Florida“; od útlého dětství tak Eusebio vyrůstal v úzkém kontaktu s hudbou. Po ukončení studia zpěvu na konzervatoři v hlavním městě „La Havana“ působil jistý čas jako sólista. Vystoupil na několika festivalech sonu a bolera, zúčastnil se s úspěchem i soutěže „BUSCANCO EL SONERO“, vysílané kubánskou televízí. Nasledující roky mu přinesly mnoho cenných zkušeností z působení ve vícero hudebních formacích – namátkou to byly „Habana Expreso“, „Amistad sonora“, trio „Los sonoros“, „Salsa de Esquina“, „Habana Club“ a „Conjunto Carison“. Nakonec se jako sólový zpěvák usídlil ve skupině „Monte Rey“, se kterou vystupoval i ve Venezuele, Španělsku, Francii a Řecku. Koncem roku 2006 navázala skupina Monte Rey spolupráci s belgickou skupinou „Los Callejeros“, ze které vzešla společná nahrávka „Cara o moneda“, na které se Eusebio Nicolás podílel nejen pěvecky, ale i jako autor.

Od března 2009 působí Eusebio Nicolás Mena na Slovensku i v dalších zemích střední Evropy jako zpěvák - sólista. Vystupuje na různých kulturních a společenských akcích.

Repertoár tohoto temperamentního Kubánce je tvořen širokou škálou latinskoamerických stylů. Od tradičního kubánského sonu, chachi, bolera, přes populární salsu a merengueu až po to nejmodernější z latino hudby – latino pop, reggaeton a merengueaeton.

V listopadu 2010 nazpíval Eusebio Nicolás jednu ze skladeb na album belgické skupiny „Los Callejeros“ s názvem „Presente“. Mimo zpěvu se Eusebio Nicolás věnuje i hře na „percusion menor“ (bonga, conga, maracas, guiro, clave) a komponování vlastních písní.

Zpět na úvod
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat