Logo Alfa Agency

MICHAEL HEJČ

MICHAEL HEJČ / GOOD VIBRATIONS

Michael je mladý, talentovaný houslista zvaný nejen jako „Česká Vanessa Mae“, ale také „Novodobý Paganini“.


Michael se narodil 10. ledna 1983 v Praze. V roce 1988 začal aktivně studovat hru na housle. Chodil na Základní uměleckou školu a během přípravy se zúčastnil celostátní houslové soutěže, kde získal 3. místo (1992). Také několikrát vystupoval v Rakousku. V roce 1998 byl přijat na pražskou konzervatoř - obor "hra na klasické housle", kdy mu k houslím přibyly ještě hra na klarinet, klavír a flétnu. O pět let později (2003) se zúčastnil mezinárodní soutěže Yamaha, kde se umístil na 1. místě v oboru housle, a tentýž rok úspěšně odmaturoval. Ve studiu pokračoval na Vyšší odborné škole hudební a diplomovou práci věnoval světové houslistce Vanesse Mae.

V letech 2004 a 2005 jel společné turné po Bulharsku s Petrou Janů, Martinem Maxou, Láďou Kerndlem, Terezou Kerndlovou a Jarkem Šimkem. O dva roky později hostoval na CD Hynka Tomma „To jsem já", kde vytvořili několik duetů. Michael také vystupoval s Darou Rolinc, americkou rockopera zpěvačkou Angel Eyedelism, Zuzou Novou a Vladimírem Hronem.

Mimo jiné patří Michael mezi ikony české módy. V roce 2007 získal „Oskara Melnice módy“. Na konci roku 2007 vyšlo jeho debutové album pod názvem „Hejčkání“. V roce 2008 si dvakrát úspěšně zahrál pro 18.000 diváků v pražské O2 aréně, a to na párty SENSATION WHITE a koncertě DJ Paul van Dyka. Tím se stal historicky prvním houslistou na světě, který na takovýchto akcích účinkoval. Na začátku roku 2009 (v rámci spolupráce s předním českým DJem Michaelem Burianem) vyšla coververze skladby „Vltava“, která se posléze stala No.1 hitem nejen v českých, ale i v zahraničních rádiích a klubech. V červnu téhož roku měl Michael tu čest vystoupit na prknech Národního divadla Praha. V roce 2010 byl účinkujícím v rámci turné „MECCAMIX tour 2010“ po českých top klubech.

V květnu 2011 se účastnil v ruském Petrohradu Mezinárodního festivalu „Baltská Fregata“, kde získal hlavní cenu Grand prix a stal se Laureátem Ruské federace. V současné době se Michael věnuje především přípravě nového tanečního alba.

Zpět na úvod
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat